سبک زندگی

خرید شیرینی سنتی یزد | باکیفیت | ارسال رایگان

انواع شیرینی یزدی

خرید شیرینی سنتی یزد را با ما تجربه کنید

خرید قطاب آنلاین

شما می توانید به صورت رایگان و خیلی راحت محصولات یزد همچون حلواارده ، ارده ، قند و نبات و خرید شیرینی سنتی یزد را از سایت ارمغان پارسی تجربه کنید.

همیشه، شیرینی ها خوراکی های مورد علاقه افراد محسوب می شوند و طرفداران به خصوصی دارند.

خب از آنجایی که هر یک از شهرهای ایران، دارای رسم و رسوم متفاوتی هستند و غذاهای متنوع و به خصوصی را هم به عنوان خوراک محلی برگزیده اند، تنوع در شیرینی ها هم زیاد شده است.

تا چند سال پیش، هر فردی برای دست یابی به شیرینی و خوراکی های هر شهر یا هر روستایی، باید به آنجا سفر می کرد، اما امروزه با مهاجرت افراد به شهرهای مختلف دیگر و درست کردن برخی این غذاهای محلی، خوراکی و ها و شیرنی های متفاوتی می توان در هر شهری پیدا کرد.

البته نباید وجود اینترنت و دستور عمل هایی متفاوت خوراکی را فراموشش کرد.

امروزه به قدری صنعت تکنولوژی و همچنین اینترنت پیشرفته شده است که تنها با یک سرچ کافی می توان به انواع دستور عمل های خوراکی و انواع شیرنی جات دست پیدا کرد.

شاید همین مواردی که در بالا بیان کردیم باعث شده تا امروزه همه افرادی بتوانند به خرید شیرینی سنتی یزد در تهران و دیگر شهرها دست یابند.

حال استان یزد یکی از استان هایی شناخته می شود که انواع شیرینی هایی خوش طعم و لذیذ در آنجا به عنوان یک خوراکی محلی شناخته می شود و خب با توجه به وجود شیرینی های متنوع، می توان گفت استان یزد یکی از استان های ایران است که تنوع شیرینی های سنتی در آن بسیار زیاد است و هر فرد ی با هر ضاعقه غذایی می تواند از آن ها انتخاب و میل کند.

انواع شیرینی های یزد

همان طور که در مطالب بالا هم بیان کردیم، در شهرستان یزد انواع شیرینی های سنتی و محلی وجود دارد که به دلیل محبوبیت و طرفداران زیادی که برخی از آنان دارند، می توان این شیرینی ها را در دیگر شهرستان های کشور ایران هم پیدا کرد و از طعم لذیذ آن ها بهره مند شد.
در ادامه برخی از این شیرینی های مشهور را در ادامه بیان می کنیم که شاید با خواندن نام آن ها، متوجه شوید که قبلا این شیرنی را میل کرده اید، زیرا همان طور که بیان شد اکثر شیرینی جات یزد، مشهور هستند و در تمام شهرهای ایران به راحتی یافت می شوند.

برخی از این شیرینی های بسیار خوش طعم و لذیذ عبارت اند از:

بررسی باقلوا یزد

باقلوا یزدی

شیرینی مخلوط باقلوا یکی از مشهورترین شیرینی سنتی یزد است که شاید نام آن را در بین مردم ترک زبان هم شنیده باشید.

در واقع باقلوا به چند صورت طبخ می شود که در استان، این باقلوا شیره ای ندارد کمی خشک تر از باقلواهای شهرهای ترک زبان است.

البته باید بیان کنیم که باقلوای استان یزد، به لوز مشهورتر است و اگر شما هم خواستید که باقلوای مخصوص استان یزد را بیابید، بهتر است اسم لوز را بیاورید.
معمولا این شیرینی لوز خوش طعم، انواع مختلفی دارد و هر ضاعقه و سلیقه ای نسبت به طعم های متفاوت آن ها، می توانند لوز را تهیه کنند.

لوز دو رنگ پسته ای پسته، گردو، نارگیل و… نمونه هایی از این شیرینی هستند.

شیرینی لوز به قدری در بین دیگر شهرهای کشور ایران مشهور است که حتی زمانی شما برای خرید شیرینی سنتی در تهران با دیگر شهرها اقدام کنید، می توانید انواع مختلف آن را بیابید.

مشخصات قطاب یزد

خرید قطاب یزد

یکی دیگر از شیرینی های لذیذ و معروف استان یزد، قطاب حاج خلیفه است.

این شیرینی سنتی که ظاهر جالبی دارد، با طعم متفاوت خود به خوبی نظر افرادی را جلب می کند که علاقه ای زیادی به شیرینی ندارند.

زیرا در اصل موادی ‌که قطاب با آن تهیه می شود، شیرین نیستند و تنها با پودر قندی که بر روی آن ها داده می شود، کمی شیرینی را در این خوراکی به وجود می آورد.

معمولا برای درست کردن قطاب راه کارهای زیادی وجود دارد که اصلی ترین آن ها که از این دستور در استان یزد هم استفاده می شود، با آرد، شیر، ماست، زرده تخم می باشد.

البته لازم به ذکر است که بیان کنیم معمولا برای شیرین کردن قطاب، علاوه بر استفاده کردن از پودر قند، برخی از افراد از عسل هم استفاده می کنند و برای حفظ سلامتی یا مصرف نکردن قند، می توان از قطاب های عسلی استفاده کرد.

همچنین این شیرینی دارای دو لایه اصلی می باشد که به پوسته خارجی آن که در روغن سرخ می شود و لایه داخلی مواد اصلی قرار می گیرد.

لایه داخلی حالت خمیری شکل دارد، لایه بیرونی آن هم که در روغن سرخ می شود بعد از سرخ کردن آن را با پودر قند و عسل می پوشانند.

قیمت قطاب هم در شهرهای ایران ثابت نیست و ممکن است که هر شهری، قیمت متفاوتی برای این‌ شیرینی در نظر گرفته باشند.

کیک یزدی

بدون شک همه ما با کیک فنجانی آشنایی داریم و حداقل یک بار هم آن ها را تست کرده ایم.

کیک های یزدی هم همان کیک های فنجانی هستند ولی با مزه متفاوتی که دارند به کیک های یزدی نامیده می شوند.

اغلب این‌ کیک ها در عزاداری های استان یزد با چای یا شیر در بین عموم پخش می شوند.

کیک های یزدی، با آرد، شیر، شکر، زرده تخم مرغ، روغن، وانیل، جوش شیرین، گلاب پخته می شوند و زمانی که هم در فر قرار می گیرند برای تزئین و طعم بهتر، کمی کنجد بر روی آن ها می ریزند.

شاید زمانی که برای خرید شیرینی سنتی در تهران به شیرینی فروشی‌ها مراجعه کنید، این کیک را ببینید، البته نباید فراموش کنید که کیک های یزدی علاوه بر طعم‌ نسبتا متفاوتی که با کیک های فنجانی عادی دارند، ظاهر آن ها هم کمی فرق دارد و رویه اصلی کیک تردتر است.

از آنجایی که این شیرینی دستور پخت آسان و راحتی دارد، حتی شما هم می توانید آن را در منزل درست کنید و شیرینی اصیل استان یزد را به خانه تان بیاورید.

پشمک

پشمک شیرینی که همانند تار مو نازک و شکننده است، شیرینی خوش طعم دیگری که در استان یزد هم این شیرینی سنتی به عنوان خوراکی محلی و سنتی شناخته می شود.

پشمک در واقع در استان های دیگر مثل، اصفهان، شیراز و… هم یافت می شود.

اما نوع پشمکی که در استان یزد و شهرهای مختلف آن به وجود می آید، طعمی کاملا متفاوت با دیگر پشمک ها دارد.

در واقع همان طور که بیان شد پشمک، در ظاهر همانند تار مو می مانند که به همان اندازه هم نازک و ظریف است.

کافی است تا کوچکترین برخوردی با تارهای این رشته شیرینی شود تا کاملا پودر شوند.

برای درست کردن پشمک یزدی، آرد، روغن جامد، شکر، سرکه و کمی آب نیاز است.

این رشته های نازک در مرحله اول همانند یک خمیر بسیار ضخیم هستند که با دستگاه های مخصوص و در زمان های قدیم با دست آن را ورز می دادند تا به این تارهای نازک تبدیل شوند.

برای تهیه کردن این شیرینی، می توانید به شیرینی ارمغان پارسی مراجعه کنید و در هر شهری که از ایران هستید با سفارش شیرینی های مشهور استان یزد به صورت آنلاین، تازه ترین ها را درب منزل دریافت کنید.

نان سوروک

 

نان سوروروک
نان سوروک یکی از خوراکی هایی است که هم می توان به صورت شیرینی و هم به نوعی نان آن را مصرف کرد.

برای استفاده کردن از آن به عنوان شیرینی باید حتما شکر را روی آن بریزند تا کمی طعی شیرینی به خود بگیرد.

اما زمانی که کسی قصد استفاده کردن از آن به عنوان نان داشته باشد، نیازی به شکر نیست.

معمولا نان سوروک در مهمانی ها استفاده می شود و در اکثر شیرینی فروشی های یزد هم، مدل شکری آن موجود است.

از آنجایی که نان سوروک یک نان سنتی و محلی در استان یزد شناخته می شود، اکثر بانوان یزدی به پخت آن وارد اند و برای مصرف خود به صورت نان ساده، آن را در منزل درسته و تهیه می کنند.

همچنین از آنجایی که نان سوروک جزو نان های محلی این استان شناخته می شود، ممکن است در اکثر شهرهای ایران این نان یافت نشود و شما هم برای تهیه کردن آن، بهتر است که از طریق خرید اینترنتی شیرینی اقدام کنید که در مورد خرید اینترنتی شیرینی سنتی یزد و همچنین دیگر استان ها، ارمغان پارسی بهترین انتخاب است.

شیرینی حاج بادام

این شیرینی با توجه به اسم نسبتا عجیب آن، مورد توجه مخاطبان قرار می گیرد و در مرحله اول اگر کسی تا کنون آن را میل نکرده باشد، با توجه به اسم او، شیرینی حاج بادام را امتحان می کند. شیرینی حاجی بادام، به شیرینی های گرد و نسبتا کوچک گفته می شود که در نگاه اول ظاهر خیلی سفت و سختی دارند.

اما کافی است که شما آن را در دهان خود بگذارید و حس کنید که این سفتی و سختی شیرینی چگونه در دهان آب می شود و طعم لذیذ آن پخش می شود.

شیرینی حاج بادام را با مواد، گلاب، زرده تخم مرغ، جوش شیدین، پودر قند، هل و بادام درسته و تهیه می کنند.

همچنین این شیرینی خوش طعم و متفاوت یکی از اصلی ترین شیرینی های استان یزد شناخته می شود که در اکثر مهمانی ها و دورهمی های خانوادگی، به راحتی می توان شیرینی حاج بادام را یافت.

البته به جز استان یزد، کاشان هم یکی دیگر از استان هایی است که شیرینی حاج بادام در آن طرفداران زیادی دارد که از همین رو، این ‌شیرینی به عنوان یکی از شیرینی های استان کاشان هم شناخته می شود.

از آنجایی که شیرینی حاج بادام جزو دسته شیرینی های خشک محسوب می شود، می‌ توان آن را در اکثر استان های ایران و مخصوصا تهران یافت که اگر شما برای خرید شیرینی سنتی در تهران به انواع شیرینی فروشی های مراجعه کنید، می‌ توانید بدون شک شیرینی حاج بادام را بیابید.

خرید اینترنتی شیرینی

در مطالب بالاتر بیان کردیم که با ارمغان پارسی، می توان به صورت اینترنتی، شیرینی خریداری کرد.

شاید این موضوع کمی عجیب به نظر برسد و اکثر افراد هم با تصور این که شیرینی ها در زمان ارسال فاسد می شوند، از خرید اینترنتی شیرینی خورد داری کنند.

باید بیان کنیم که این عقیده کاملا اشتباه است و امروزه ارمغان پارسی با امکانات و تجهیزات پیشرفته ای که دارد، تمام شیرینی جات مشهور استان یزد و حتی بقیه سوغات خوراکی این شهر را به صورت اینترنتی به تمام شهرهای ایران ارسال می کند، بدون این که مشکلی در تاریخ انقاضای شیرینی ها و یا حتی کیفیت آن ها به وحود آید.

البته با توحه به شیوع بیماری کرونا و تعطیلات پی در پی که اغلب افراد در قرنطینه به سر می برند و خارج شدن از خانه خیلی ممکن نیست، خرید اینترنتی شیرینی، کار مناسبی به نظر می سد. همچنین خرید کردن شیرینی ها به صورت آنلاین مزایایی هم دارد که برخی از این مزایا شامل مواردی هستند که در ادامه بیان می کنیم؛

دسترسی راحت

یکی از مهم ترین مزایای آنلاین خریدن شیرینی، دسترسی راحت به آن ها است و خب با توجه به وضعیت امروزه و بیماری همه گیر کرونا، این موضوع نکته مثبتی است که تنها با سفارش دادن بتوانید شیرینی جات مورد علاقه خود را درب منزل دریافت کنید.

البته بهتر است این نکته را هم فراموش نکنید که اغلب فروشگاه هایی که در خصوص فروش آنلاین شیرینی فعالیت دارند، نمی توانند شیرینی های تازه و با کیفیت را به مشتریان خود ارائه دهند و تنها این کار از عهده فروشگاه ارمغان پارسی بر می آید تا تازه ترین شیرینی های استان یزد را در سریع ترین زمان در اختیار شما قرار دهد.

تنوع بالا در انتخاب

تنوع بالا در انتخاب شیرینی ها و دیگر سوغاتی های یزد، یکی دیگر از مزایای خرید اینترنتی شیرینی است.

به عنوان مثال شما تصور کنید که برای خرید شیرینتی سنتی در تهران، به یکی از فروشگاه های مربوطه مراجعه کرده اید.

اگر فروشگاه شلوغ باشد، به خوبی نمی توانید تمام شیرینی ها را مشاهده کنید یا حتی به درستی سفارش دهید و همچنین اکثر این فروشگاه ها فقط در خصوصص پخت شیرینی فعالیت دارند و در خصوص سوغاتی های استات یزد مثل فروش نبات و… فعالیت ندارند.

اما زمانی که شما همین خرید را به صورت اینترنتی و از یک فروشگاه معتبر انجام دهید، علاوه بر این که محدودیتی در انتخاب وجود ندارد، می توانید به راحتی شیرینی ها و سوغاتی های اصیل استان یزد را هم مشاهده و در صورت دلخواه آن ها را بدون هیچ نگرانی سفارش دهید.

خرید رایگان

برای خرید شیرینی سنتی یزد میتوانید روی عکس بالا کلیک کنید و لذت ببرید .

پیج اینستاگرام مجموعه ارمغان پارسی : armaghaneparsi.ir

5/5 - (4 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *